Spustili jsme pro Vás naše webové stránky v novém designu.
Nyní usilovně pracujeme na doplnění katalogu zboží.

Použité materiály a jejich zkratky

VISKÓZA -VS-

Pružný, jemný a měkký materiál, složený z 95% z viskózy a 5% elastanu. Viskóza je lehká, splývavá a příjemná na nošení. Uchovává tedy ty nejlepší vlastnosti pravého hedvábí, ale je jednodušší na údržbu.

BAVLNA -BA-

přírodní materiál s 5% obsahem elastanu. Je příjemný na nošení, prodyšný a savý, podíl elastanu zaručuje pružnost a pevnost.

POLYAMID -PA-

vysoce pevný, odolný, tvarově stabilní a pružný materiál, který se velmi snadno udržuje. Je příjemný na omak, rychleschnoucí, nemačká se a nežmolkuje. Přidaný elastan dodává materiálu větší pružnost. Nedělají mu dobře vysoké teploty a ždímání.

POLYESTER -PES-

nejrozšířenější syntetické vlákno. Polyester je nemačkavý, tvarově stabilní, lehký a rychleschnoucí materiál. Jeho údržba je snadná. Přidaný elastan dodává materiálu větší pružnost.

ELASTAN -EL-

pružné umělé vlákno, které je většinou příměsí dalších materiálů jako bavlna, viskóza či polyamid, aby materiál získal pružnost. Výrobek s přídavkem elastanu je tak více pohodlný, přizpůsobí se tvaru těla a dobře drží tvar.

NYLON -NY-

syntetické vlákno. Nylon je příjemný na dotek, jemný a zároveň pevný. Snadno se udržuje, nemačká se. Je oblíbený zejména pro svou jemnost a lehkost.

POLYURETAN -PU-

polymer, který se nanáší na podkladový materiál, jako např. viskóza, a tím vzniká hladký, jemný povrch. Tento materiál známe pod názvem syntetická kůže neboli „koženka“.

SPANDEX -SP-

pružné, umělé vlákno, které je většinou příměsí dalších materiálů jako bavlna, viskóza či polyamid, aby materiál získal pružnost. Výrobek s přídavkem spandexu je tak více pohodlný, přizpůsobí se tvaru těla a dobře drží tvar.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše